Dana 15. i 16. novembra 2008. godine gosti našeg Udruženja su bili članovi društva Briški Grič iz Števerjana pri Gorici.

Svi naši članovi koji su u maju ove godine bili u Števerjanu se zasigurno rado sjećaju lijepih trenutaka koje su proveli u ovom slovenačkom selu u Italiji. Da bi očuvali lijepe kontakte, pozvali smo Slovence iz pograničnog područja u dvodnevnu posjetu našem gradu.
Naši aktivniji članovi i predsjednica Udruženja gđa. Marija Grbić su primili preko 30 članova društva Briški Grič. Gostima smo predstavili aktivnosti Udruženja, nakon čega su nam se i oni pohvalili svojim uspjesima.
Njihov boravak u Banjaluci je bio opušten, tako da su većinu vremena imali za razgledanje mjesta, kupovinu i druženje sa našim aktivnijim članovima.
Druženje Slovenaca, koji žive u pograničnom području i po svijetu i razmjena iskustava među njima je veoma važna i mnogo pomaže očuvanju identiteta i veza sa matičnom domovinom.