Novo mesto 20. 6. 2013.

U okviru Sedmice kulture, koju tradicionalno svake godine u junu organizuje Društvo za razvijanje dobrovoljnog rada iz Novog mesta, u Kulturnom centru Janeza Trdine, Novo mesto 20.6. je otvorena slikarska izložba RAZMJENA. Predstavili su se akademski slikari Veso Sovilj i Slobodan Vidović iz Banjaluke.

Zajedničko slovenačko predstavljanje banjalučkih umjetnika Vesa Sovilja i Slobodana Vidovića, generacijski udaljenih i formiranih u drugačijim društvenim, političkim i kulturnim odnosima istog prostora, spontan je rezultat širokog raspona odnosa između profesora i studenta odnosno između dvojice kolega, prijatelja i predstavnika jedne umjetničke scene. Izbor djela za ovu izložbu većinom se temelji na novim stvarima, među kojima neke vidimo prvi put, a deluju kao značajne predstave njihovih ličnih i, u formalnom i konceptualnom smislu, međusobno različitih umjetničkih izraza.
Organizator: Društvo za razvijanje dobrovoljnog rada Novo mesto, Udruženje Slovenaca Triglav Banja Luka