U utorak, 18. decembra, nas je posjetio starac sa bijelom bradom. Djeca su mu pripremila kratak program, a on ih je razveselio darovima.

Na priredbi su učestvovali učenici dopunske nastave slovenačkog jezika, njihovi roditelji i članovi Udruženja. Oko 70 darova je bilo spremljeno - toliko djece u Banjoj Luci i Slatini pohađa dopunsku nastavu slovenačkog jezika. Nismo zaboravili ni na najmlađe, na one, koji još ne pohađaju nastavu. Pored poslastica u svakoj kesi je bila knjiga, jer želimo da djeca tokom čitanja proširuju svoj vokabular i upoznaju se sa slovenačkim jezikom.

Nakon priredbe u Udruženju je uslijedilo druženje i razgovor.

Godina 2012, u kojoj je Udruženje Slovenaca “Triglav” izvelo mnogo zanimljivih aktivnosti je završila prijatnom priredbom i darivanjem učenika.

Pogledi članova Udruženja su već okrenuti u 2013.godinu.

Barbara Hanuš