Mješoviti hor Udruženja Triglav „Davorin Jenko“ iz Banjaluke učestvovao je na 51. smotri slovenačkih horova u malom selu Šentvid pri Stični u opštini Ivančna Gorica.

Čak 80 horova iz Slovenije i inostranstva okupilo se, nakon dvije godine pauze, u ovom slovenačkom pitomom seocetu nadomak Novog Mesta, da svojom pjesmom i druženjem nastavi tamo gdje nas je prekinula korona 2020. godine.

Hor „Davorin Jenko“ koji djeluje u okviru Udruženja Slovenaca „Triglav“ iz Banjaluke, predstavio se sa tri horske kompozicije: Tu sam jaz doma, Mravla i starogradska pjesma Jesenje lišće.

Naš hor, koji već 18 godina nastupa na ovoj najpoznatijoj smotri horova u Sloveniji dočekan je srdačno i prijateljski, a nastup je propraćen gromoglasnim aplauzom.

Smotra horova je počela 18. juna 2022. godine u 20.00h svečanim predstavljanjem učesnika u holu Osnovne škole „Ferda Vesela“. Jedni za drugim na binu su se penjali pjevači iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. Nakon nastupa, priređeno je druženje za sve učesnike ispred Vatrogasnog doma.

U nedjelju 19. juna održana je centralna manifestacija ovogodišnje smotre na stadionu osnovne škole.

Tradicionalno, prije nastupa na stadionu svi učesnici su obrazovali defile i prešli put od Vatrogasnog doma do stadiona.

Ovom prilikom želimo da odamo pomen našem dugogodišnjem članu Tihomiru Šobiću koji nas je napustio svojom iznenadnom smrću 2020. godine.

Do sljedeće smotre srdačan pozdrav popraćen motom „Pusti pevcu pesem peti“.

Tatjana Cucek