LITERARNI DOGODEK Z BOŠTJANOM GORENCEM – PIŽAMO OB ZAKLJUČKU ŠOLSKEGA LETA
V četrtek, 4. 6. 2026, smo ob zaključku šolskega leta v Hiši Milanovića gostili znanega slovenskega ustvarjalca Boštjana Gorenca – Pižamo.
V četrtek, 4. 6. 2026, smo ob zaključku šolskega leta v Hiši Milanovića gostili znanega slovenskega ustvarjalca Boštjana Gorenca – Pižamo.
Od četrtka, 28. 5. do sobote, 30. 5. 2026 smo pri dopolnilnem pouku slovenščine v Banjaluki in Slatini izvedli različne delavnice, povezane s svetovnim dnevom čebel, ki ga vsako leto praznujemo 20. maja.
Društvo Slovencev Republike Srbske Triglav in MePZ Davorin Jenko sta prejela povabilo k sodelovanju na čudovitem dogodku v Kulturnem centru Semberija v Bijeljini, 29. 5. 2026.
V soboto, 23. 5. in v nedeljo, 24. 5. 2026 je potekalo srečanje učencev dopolnilnega pouka slovenščine, ki ga je organiziralo Društvo Slovencev Lipa iz Prijedora.
Devetčlanska delegacija Društva Slovencev Republike Srbske Triglav iz Banjaluke se je udeležila dvodnevne konference v okviru projekta Evropske unije EUNITY – Evropska združena mesta, ki ustvarjajo in negujejo želeno evropsko prihodnost, ki je potekala od 18. do 20. maja 2026 v slikovitih mestih Kastorija in Siatista na severu Grčije, v pokrajini Zahodna Makedonija.
Pred natanko tremi leti je bil v Botaničnem vrtu Inštituta za genske vire v Banjaluki posajen cepič najstarejše mestne vinske trte na svetu.
V okviru prireditve Banjaluška pomlad 2026 in ob dnevu mesta, 22. aprilu, je bil v Domu mladine v Banjaluki organiziran koncert zborov in folklornih skupin narodnih manjšin z naslovom Pomlad z narodnimi manjšinami.
31. 3. 2026 je bil sestanek z veleposlanikom Republike Slovenije v Bosni in Hercegovini, Damijanom Sedarjem, in predsedniki slovenskih društev v Bosni in Hercegovini.
31. marca 2026 je bil v Vjećnici Banskega dvora koncert našega zbora, posvečen obeležitvi pomembne obletnice, 25 let uspešnega dela MePZ Davorin Jenko.
V času od 25. 3. do 27. 3. 2026 so učenci dopolnilnega pouka slovenščine in kulture iz Bosne in Hercegovine na pobudo in z močno podporo veleposlanika Republike Slovenije v Bosni in Hercegovini, Damijana Sedarja, ponovno obiskali enega od nacionalnih simbolov Slovenije - Planico.