U Banjaluci je, nakon višegodišnjeg odsustvovanja, 31. oktobra 2017. otvoren poznati trgovački market MERCATOR. Slovenački Mercator je mnogim potrošačima u Banjaluci i okolini poznat još od ranije, zato nije čudno da je na otvaranju novog Mercatora bilo prisutno mnogo posjetilaca.

Prije otvaranja je izveden kulturni program na kojem su učestvovale folklorne grupe iz Ljubljane. Takvi događaji ne mogu proći bez plesa, pjevanja i dobre hrane. Slovenačku kulinariku su pripremili i predstavili članovi slovenačkog udruženja Triglav Banjaluka. Posjetioci su probali specijalitete dobre, a za mnoge manje poznate, slovenačke kuhinje. Posebnost svake kulinarike je skrivena u dodacima i te dodatke će potrošači moći dobiti u Mercatoru.

Mercator, uspješni trgovački centar, je počastio Banjalučane i večernjim folklornim nastupom, koji je bio u Narodnom pozorištu Republike Srpske. Plesali su folkloraši Srpskog kulturno-umjetničkog društva Mladost iz Ljubljane, folkloraši KUD Pelagić iz Banjaluke i Dječija folklorna grupa Udruženja Slovenaca RS Triglav Banjaluka.

Nataša Kajmaković