U čast slovenačkog kulturnog praznika - Prešernov dan, organizovali smo izložbu slika slovenačkog akademskog slikara Jožeta Mariniča. Izložba je otvorena u utorak, 12. februara 2008. godine u 19h, u Izložbenom salonu Kulturnog centra Banski dvor.
Pored autora Mariniča, na otvaranju su govorili i domaćin g. Milorad Petrić, direktor Kulturnog centra Banski dvor; g. Bojan Božić, direktor Galerije Božidara Jakca iz Kostanjevice na Krki i predsjednik Društva za razvijanje volonterizma Novo Mesto, s kojim naše Udruženje uspješno sarađuje već nekoliko godina. Tom prilikom je nastupio i naš hor Davorin Jenko, koji svojim pjesmama uvijek uljepšava kulturne događaje koje organizuju banjalučki Slovenci.
Mnogo zainteresovanih posjetilaca koji su se tog dana okupili u Izložbenom salonu Banskog dvora i pozitivne kritike, najbolji su pokazatelj uspješnosti izložbe i novi podsticaj našem Udruženju da nastavi sa organizovanjem kulturnih događaja i s tim predstavlja Sloveniju i Slovence koji žive van matične države.

Galerija: