Mesec december je mesec praznikov, daritev in mesec v katerem seštevamo rezultate svoji uspešnih in neuspešnih projektov, svojih uresničenih ali neuresničenih želja.

Društvo Slovencev RS Triglav Banjaluka lahko s ponosom potrdi, da so vse planirane aktivnosti, sprovedene preko številnih projektih in tudi uspešno končane. Uresničila se je naša želja, da imamo svoj prostor za naše delo in druženja.

Člani Izvršnega odbora Društva so organizirali 17. decembra 2019. v novem prostoru Društva predpraznični večer za starejše člane Društva in ti so se na zadovoljstvo organizatorja radi pridruželi. Med povabljenimi sta bila tudi konzul Konzularne pisarne Republike Slovenije, Marjan Ristič in članica prvega Društva Triglav, gospa Nataša Vranković.

Povod teh druženj je vedno tudi obujanje spominov na naše člane, ki žal, niso z nami, a dali so veliko v delu našega Društvu. 

Spomnimo se njihovih šal, njihovega smeha. Spomino se nanje z nostalgijo in radostjo, saj so bili tudi oni nekoč del nas.

Ob dobrem vinu, izbranih sladicah, drobnih zalogajčkih, ob veselem kramljanju in glasbi, smo se poslovili od starega leta in nazdravili prihajoče novo leto. 

Marija Petković

Prevod: Nataša Kajmaković